U proteklom periodu naši učenici su, zajedno s prof. Selmom Kušljugić, kroz historijske časove, tematske izložbe, radionice i prezentacije obilježili Dan pobjede nad fašizmom, Međunarodni dan muzeja, Dan Ahdname, Dan sjećanja na genocid u Srebrenici te temu osmanskih spomenika kulture u Bosni i Hercegovini.
Sve aktivnosti realizirane su s ciljem razvijanja historijske svijesti, kulture sjećanja, kritičkog mišljenja i odgovornog odnosa prema kulturno-historijskoj baštini, kao i promovisanja vrijednosti mira, tolerancije i ljudskih prava.